Smog – konsekwencje

Smog jest szkodliwym dymem wydobywającym się zwłaszcza z kominów i pieców. Niektóre miasta wprowadzają specjalne ostrzeżenia przed tym dymem. Konsekwencje smogu mogą być bardzo przykre, zarówno dla środowiska, jak i dla ludzi.

Wpływ na nasze zdrowie

Wdychając smog, zwłaszcza przez dłuższy czas, w organizmie człowieka może dojść do stanów zapalnych. Podrażnienie spojówek, kaszel, zmęczenie, rozdrażnienie, alergia, problemy z pamięcią i koncentracją – to tylko niektóre z licznych objawów powstających właśnie przez ten szkodliwy dym. Najbardziej zagraża on osobom chorującym, starszym i dzieciom, jednak każdy z nas powinien starać się chronić nasze zdrowie i nie wdychać tego pyłu. Używajmy więc masek antysmogowych, wymieńmy piec na nowy, nie palmy szkodliwych rzeczy i substancji, które doprowadzają do rozprzestrzeniania się smogu.

Smog jest wrogiem

Konsekwencje smogu dotykają także nasze środowisko; zwierzęta, gleby, wodę, powietrze. Takie zanieczyszczenie wpływa także na przyrodę bardzo negatywnie. Zapobiegajmy zatem smogowi najlepiej jak umiemy, gdyż za jakiś czas nasze zdrowie i przyroda będą w kiepskim stanie.

Smog zagraża ludzkiemu życiu, a jego wdychanie wraz z powietrzem zatruwa nasz organizm.