Smog – narastający problem

Z roku na rok coraz głośniej słychać o smogu i to co ciekawe nie tylko w dużych miastach. Wiele gmin aby walczyć z problemem, prowadzi dofinansowania do wymiany pieców węglowych. Czy to jednak wystarczy aby ograniczyć emisję szkodliwych substancji do powietrza? Czy przed smogiem można się skutecznie bronić?

Główne źródła smogu

Można wymienić kilka grup głównych trucicieli. Z całą pewnością, do jednej z nich zaliczają się samochody emitujące spaliny. Istotny problem to także kwestia ogrzewania domów jednorodzinnych. W piecach często pali się bowiem węglem bardzo kiepskiej jakości. Substancje szkodliwe, pyły, przedostają się do powietrza, którym oddycha człowiek. Częsta i długotrwała ekspozycja na takie warunki grozi licznymi powikłaniami ze strony układu oddechowego.

Maski przeciwpyłowe

W okresach, gdy powietrze jest bardzo złej jakości warto korzystać ze specjalistycznych masek. Maseczka przeciwpyłowa posiada filtr, który zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia powietrza. Taka maska może być stosowana zarówno na co dzień, jak i podczas uprawiania intensywnego wysiłku na powietrzu. Dostępne są różne kroje i rozmiary masek, również dziecięce. Warto się chronić, w przeciwnym razie skutki mogą być bardzo niekorzystne. Szacuje się, że w dużych miastach co roku umiera bardzo wiele osób z powodu przebywania w zanieczyszczonym środowisku. Zmiana podejścia do ekologii może pomóc w obniżeniu tych statystyk.