Maska z filtrem ochroni przed szkodliwym działaniem powietrza

Troska o zdrowie swoje i bliskich to główny powód, dla którego w okresie grzewczym mieszkańcy dużych miast sięgają po maski antysmogowe. Są one skuteczną ochroną przed szkodliwymi substancjami, jakie od jesieni do wiosny pojawiają się w powietrzu. W połączeniu z nieprzyjemnym zapachem skutecznie zniechęcają do głębszego wdechu.

W maskę antysmogową w sezonie grzewczym powinni być wyposażeni nie tylko dorośli, ale również dzieci. One szczególnie narażone są na szkodliwe działanie zanieczyszczeń z powietrza. Producenci co roku wypuszczają na rynek kolorowe modele, które często nawiązują do postaci ulubionych bohaterów komiksów i kreskówek. Warto w ten sposób zachęcić dziecko do zaprzyjaźnienia się z maską na smog.filtr z węglem aktywnym

Bez względu na to, czy maska antysmogowa będzie służyła dziecku czy dorosłemu, trzeba wybrać jej odpowiedni rozmiar, by sprawdziła się w roli skutecznej ochrony przed szkodliwymi substancjami zawartymi w powietrzu. Podstawą jest to, by przylegała ona szczelnie do twarzy i nie posiadał żadnych nieszczelności.

Warto tez zwrócić uwagę, czy jest ona wyposażona w filtr HEPA, czy filtr z węglem aktywnym. Ten drugi przyda się, gdy w powietrzu znajdują się szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy. Idealnym rozwiązaniem są maski wyposażone w filtry z węglem aktywnym wspomaganym przez HEPA. Są one skuteczną barierą na wszelkich zanieczyszczeń, m.in. pyłów, grzybów i bakterii. Liczą na jak najwyższy stopień ochrony przed szkodliwymi substancjami, trzeba pamiętać o regularnej wymianie filtrów.