Jak się odżywiać w czasie ciąży?

Często słyszy się, że kobieta w ciąży je za dwoje. Prawdą jednak jest, że powinna jeść dla dwojga. Ciąża jest czasem, kiedy trzeba przykładać dużą wagę do tego co pojawia się na talerzu, między innymi dlatego, że już w tym czasie rozwija się odporność dziecka. Co powinno znajdować się w menu przyszłej mamy?

Odżywianie w ciąży

W czasie ciąży należy jeść dużo warzyw oraz owoców, dobrze by znajdowały się w każdym posiłku, ponieważ są one doskonałym źródłem różnych witamin. Ważne jest również sięganie po białko, które znajduje się nie tylko w nabiale, ale również w mięsie oraz rybach. Istotną kwestią jest też nawadnianie organizmu, dobrze sięgać przede wszystkim po wodę, która przyspiesza przemianę materii i usprawnia pracę nerek.

Rola suplementów

Odpowiednia dieta jest bardzo ważna, jednak nawet ta najbardziej zbilansowana nie dostarczy kobiecie wszystkich składników odżywczych jakich potrzebuje w tym okresie. Z tej przyczyny warto sięgać po suplementy diety, na przykład Prenatal Duo. Takie produkty dostarczają organizmowi takich składników jak kwas foliowy, cholina, witamina B12 czy witamina D. Suplementy diety Prenatal Duo powinien być przyjmowany raz dziennie. Po taki produkt warto sięgać także po ciąży, w okresie karmienia piersią.