Ochrona przed zanieczyszczeniami w powietrzu

Wszędzie mówi się o smogu, a dokładniej o jego negatywnym wpływie na zdrowie. Dawniej nawet nie myślano o tym, aby na co dzień chodzić w maskach antysmogowych, ale coraz częściej okazuje się to konieczność, szczególnie w niektórych rejonach. Przekraczanie stężenia pyłów w powietrzu było już wielokrotnie spotykane, więc nie powinno nikogo dziwić, jak istotne jest zapewnienie sobie i dzieciom adekwatnej ochrony przed zanieczyszczeniami.

Maski antysmogowe dla dzieci i dorosłych – co powinny mieć?

Znajdujące się w powietrzu zanieczyszczenia wnikają układem oddechowym do organizmu, co jest bardzo niemile widziane. Toksyczne substancje mają negatywny wpływ zarówno na zdrowie, jak i nawet na życie. Specjalne filtry umieszczone w maskach dla dzieci i dorosłych skutecznie je blokują. Właśnie dlatego należy się w nie zaopatrzyć i nosić na co dzień, szczególnie przy dużym stężeniu pyłu w powietrzu.

W sytuacji awaryjnej można posiłkować się maską jednorazową, ale lepiej jest zainwestować w taką wielokrotnego użycia. Bardzo ważne jest to, aby była taka maseczka wyposażona w filtry zatrzymujące pyły zawieszone w atmosferze. Należy szukać na opakowaniu oznaczenia w postaci N99. Taka maseczka antysmogowa jest w stanie zatrzymać nawet 99% pyłów. Dobra maska antysmogowa posiada zawór w postaci kółka pośrodku, co służy odprowadzaniu wilgoci i pary wodnej. W przypadku masek wielokrotnego użytku można wymieniać filtry, gdy się zapełnią.